live

Журналіст Кацман: На ​​правоохоронні органи витратили мільярди, а в бюджет для соцвиплат повернули лише 14 тисяч!

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

У минулому році на всі разом взяті правоохоронні та антикорупційні органи витратили близько 7 млрд грн, проте до державного бюджету надійшли "серйозні гроші" від антикорупційних акцій - в сумі аж 14 тис. грн.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт звернув увагу на те, яким нікчемним є результат повернутих до бюджету коштів в результаті розслідування корупційних скандалів.

"Витративши в минулому році мільярди на правоохоронні органи, вони так напружилися сильно, що аж 14 тис. грн перерахували на рахунок казначейства, і це "серйозні" гроші, причому більшу їх частину склав штраф Ситника за помилки в декларації. Звідки ж візьмуться гроші на індексацію і підвищення пенсій, на гідний рівень життя!", - зазначив Володимир Кацман.

Експерт не виключає, що і розслідування скандалу навколо міністра інфраструктури України Владислава Криклія, який, перебуваючи на державній посаді, не вказує у своїх деклараціях цивільну дружину і її елітне майно, завершиться приблизно так само.

"У нашого корупційного "карткового будиночка" є дві вразливі точки, які його руйнують відразу ... Перше - це абсолютна віра, яку нам прищепили різного роду "грантоїди" і "соросята", про те що Антикорупційний суд, електронне декларування моментально перетворять наше життя в щось таке, що з'їсть цю корупцію з потрохами. Правда, при цьому активісти-"соросята" себе звільнили від цієї електронної декларації. Ось це вже наводило на підозру, що щось тут не так", - зазначив експерт.

Він додав, що "другий момент полягає в тому, що, у нас рахують прибутки чиновників і їхні зарплати, а, наприклад, у США звертають увагу не на доходи, а на витрати. І питають з чиновників за неправомірні і безпідставні витрати -  таку систему і нам би запозичити".

"І головне. Наші чиновники державні зовсім не "заточені" на досягнення завдання соціальної держави - забезпечення доходів громадян. Вони думають про свої доходи і про свої офшори, про викачування коштів з розпродажу держмайна. А треба виробляти додаткову вартість, створювати робочі місця і збільшувати виробництво, одночасно забезпечуючи людей грошима. І повертати вкрадене і виведене за кордон в бюджет, щоб підвищувати соціальні стандарти і виплати", - резюмував Володимир Кацман.