Журналіст Кацман: Кожне слово і дія "слуги народу" Третьякової загрожує соціальній структурі країни

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Нинішня влада в особі парламентаря Третьякової, яка очолює профільний соціальний комітет ВР, загрожує залишкам незнищеної ще остаточно, але такої, що постійно руйнується, соціальної держави в Україні.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу "112 Україна".

Експерт зробив подібний висновок на основі скандального виступу Третьякової в КСУ щодо вибірковості при видачі пільг чорнобильцям і матерям-одиначкам.

"У виступі в Конституційному Суді України вона заявила, мовляв, не всі матері-одиначки і ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заслуговують фінансової підтримки з боку держави... вдумайтеся, це сказано головою профільного Комітету Верховної Ради про людей, у яких ще три роки тому незаконно відняли пільги і які намагаються відновити справедливість! Нагадаю, шість судів прийняли рішення на користь чорнобильців, Конституційний Суд держави виніс постанову - і всі ці судові зобов'язували Кабмін повернути їм пільги і компенсувати те, що їм не доплатили... і жоден з чотирьох останніх урядів цього не зробив, не виконав Конституцію!.. Ці люди захищали нас від біди, від трагедії - і що вони отримали від своєї держави? А як ми будемо визначати матерів-одиначок - цим допомогу дамо, а іншим – не дамо? За якими критеріями визначатимемо "достойних"? Створимо комісії або іноземців, з наглядових рад - і попросимо знайти тих "чорнобильців" і матерів-одиначок, які заслуговують підтримки від уряду, і відмести "невірних"? "Ми вже чули від Третьякової про "дітей низької якості", тепер і матері їхні стають такими?"- задався питаннями журналіст.

"Уряд, Рада налаштовані не на виконанні соціальної функції підтримки державою нужденних, а на скорочення соціальної допомоги, яку вони красиво називають "верифікацією", на витягування, видавлювання з людей останніх крихт! Середній розмір субсидії по країні - 257 гривень, навіть до 10 доларів не дотягує ... зрозумійте, ці 200-300 гривень підтримки для цих людей - це суттєва сума! А Третьякова, замість того, щоб допомогти людям, каже, що не всі заслуговують на підтримку... голова парламентського комітету з питань соціальної політики Третьякова вводить своїм новим законопроєктом, поданим до ВР, новий податок... на самогоноваріння, чим, як я розумію, вона намагається взагалі легалізувати цей промисел... Думаю, що це спірне гасло і спірне рішення підвищувати і підвищувати податки на людей в країні, де, за даними Інституту демографії ім. Птухи АН України, за підсумками 2020 року вже 45 відсотків (!) людей живуть за межею бідності!" - переконаний експерт.

"Ми не побачимо змін в нашій країні, ми не будемо жити забезпечено і багато до тих пір, поки подібні" слуги "і голови соціального комітету заявляють про вибірковість при видачі пільг, про верифікацію 10-доларових субсидій, про утиск матерів-одиначок і "чорнобильців" ... на наших очах руйнується колос соціальної держави, причому, руками тих, хто, по ідеї, повинен захищати людей, які потребують допомоги!" - резюмував Володимир Кацман.