live

Журналіст Кацман: Боротьбу з коронавірусом треба фінансувати зарплатами Коболєва і іноземців з наглядових рад

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Українська влада під час боротьби з епідемією і в період економічної кризи просто не має права платити сотні мільйонів гривень менеджерам держкомпаній і членам їх наглядових рад. Ці кошти необхідно спрямувати на вирішення проблем державного масштабу, зокрема, на недопущення дефолту і боротьбу з пандемією коронавіруса.

Таку думку висловив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Можу запропонувати уряду альтернативне джерело доходів для боротьби з коронавірусом і уникнення дефолту. Не треба ходити з простягнутою рукою до кредиторів, до МВФ і Світового банку... Наприклад, до секвестру бюджету Кабмін виділив на боротьбу з епідемією 100 млн гривень (після - 200 млн), а на утримання глави Нафтогазу Коболєва за його чотирирічним контрактом - аж 800 млн гривень! Коли весь світ бореться з коронавірусом не на часі укладати такий дорогий для України контракт, нехай навіть з важливим (якщо він взагалі важливий!) менеджером. Не час! Давайте секвеструємо зарплату Коболєва - ось і вийде перше джерело для наповнення фонду для боротьби з пандемією замість кредитів МВФ. А якщо "порискати" по держпідприємствах, як то кажуть, пошкребти по засіках, то біля керма держпідприємств в їх наглядових радах можна ще знайти таких "Коболєвих". Нехай глави "Укрпошти", "Укрзалізниці", члени їх наглядових рад затягнуть паски, бо зараз важко всім!... Упевнений, в держкомпаніях ми знайдемо не менше таких необов'язкових "мільярдів", ніж візьмемо в борг у МВФ!", - підкреслив він.

Експерт вважає, що в умовах пандемії українська влада зобов'язана переглянути угоди з міжнародними кредиторами.

"Нам просто необхідно, використовуючи ситуацію з коронавірусом, переглянути наші відносини з МВФ... Тим більше, що днями МВФ і Всесвітній банк заявили, що вони готові переглянути умови кредитних відносин з найбіднішими країнами. На жаль, до таких країн належить і Україна, а це значить, що ми обов'язково повинні бути в ряду тих 80 країн, які вже вишикувалися в чергу для перегляду угод... Більше того, нам потрібно було зіграти на випередження: не поспішати фіксувати в бюджеті наявність зовнішніх боргів і обов'язковість їх обслуговування і погашення, а спочатку переглянути кредитні угоди, відкласти їх, перенести, може, взагалі скасувати, домовлятися, а вже потім приймати поправки до бюджету", - резюмував Володимир Кацман.