Жовта картка уряду: КМУ вивів у "ручний режим" 66 млрд грн з фонду боротьби з COVID-19 і готується до виходу, – Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Сьогодні у ВРУ мали б заслухати звіт щодо використання коштів із цього фонду, наголосив експерт

Жовта картка чинному уряду вже прозвучала. Кабмін готується до виходу, адже свою функцію він виконав – вивів у "ручний режим" 66 млрд грн з фонду боротьби з COVID-19.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Політичний експерт переконаний, що жовта картка чинному уряду вже прозвучала.

"Відсутність бюджету до виборів – це жовта картка уряду. Він на вихід готується. Він свою функцію вже виконав. Він вивів у "ручний режим" 66 млрд грн "коронавірусного" фонду. Річ не в тім, що витрачають їх з порушеннями, – витрачають на свій розсуд, там немає контролю з боку парламенту", – сказав Володимир Кацман.

Експерт вважає, що сьогодні у ВРУ мали б заслухати звіт щодо використання коштів із згаданого фонду.

"Сьогодні парламент не просто повинен був заслухати президента і його стратегічні якісь плани на майбутнє, сьогодні парламент мав заслухати, зокрема, звіт щодо витрачання "коронавірусного" фонду, як так сталося, що ми жодного апарату ШВЛ не закупили, як так, що кисень, який був необхідний, – у нас же пік захворювання, послухайте! У нас же, як кажуть, перша хвиля піднімається, друга хвиля, третя, четверта... А ми тільки сьогодні відправляємо гроші в регіони для того, щоб якийсь кисень там закупити", – заявив Володимир Кацман.

Новини за темою: Дороги зробили, але ними поїдуть катафалки: Богомолець назвала причину нецільового використання "антикоронавірусного" фонду

Нагадаємо, в Україні станом на 9 жовтня з Фонду боротьби з коронавірусом COVID-19 було витрачено майже 30 мільярдів гривень. Як зазначається, на охорону здоров'я з фонду було використано 4,3 мільярда гривень, що становить 26 відсотків передбачених для цього коштів. Також 9,2 мільярда гривень спрямовані на соціальний захист (88 %), 2,4 мільярда – на забезпечення правопорядку (91 %) та 52,5 мільйона гривень на повернення коштів за пробне ЗНО (100 %).

Як запевнила напередодні заступниця керівника Офісу президента України Юлія Ковалів, у Фонді боротьби з COVID-19 достатньо коштів на доплати лікарям та на соціальну підтримку населення.