Жодних переговорів щодо закупівлі російських вакцин проти COVID-19 не ведеться, – МОЗ

Російська вакцина від COVID-19 МОЗ РФ

У відомстві розраховують на отримання вакцини за програмою COVAX

Міністерство охорони здоров’я України заявило, що жодних переговорів на державному рівні стосовно закупівлі чи отримання російських вакцин проти коронавірусу наразі не ведеться. Відповідне повідомлення оприлюднила пресслужба відомства.

Зазначається, що в Україні лікарські засоби допускаються до застосування виключно після їх державної реєстрації, окрім тих, що виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення. Для цього необхідна наявність заяви та результатів експертизи реєстраційних матеріалів, проведеної Державним експертним центром МОЗ України.

Як повідомляють у відомстві, спрощеною процедурою реєстрації можуть користуватися засоби, які вже зареєстровані у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.

Наразі ж заяв щодо державної реєстрації російської вакцини "Гам-КОВИД-Вак" у встановленому порядку від жодних суб’єктів не надходило. Також препарат не зареєстровано в зазначених країнах, що фактично унеможливлює його закупівлю та використання в Україні. "Тому будь-які припущення щодо можливих переговорів чи розгляду російських вакцин як предмету для закупівлі чи отримання не мають під собою жодного підґрунтя на законодавчому рівні", – йдеться в повідомленні.

Крім того, в МОЗ наголосили, що Україна буде забезпечена вакцинами проти коронавірусу в рамках механізму COVAX, який  об’єднав понад 180 країн. Для України будуть передбачені вакцини фірми AstraZeneca (UK) та Novavax (USA) безоплатно або за цінами, нижчими за ринкові.

Новини за темою: ЄС уклав третю угоду про закупівлю вакцини проти коронавірусу

Нагадаємо, нещодавно президенту України Володимиру Зеленському представили зразок можливої української вакцини від коронавірусу. Наразі препарат пройшов лише доклінічні випробування.Loading...