Жодних юридичних підстав для заборони опозиційних партій немає, – Анатолій Шарій

Анатолій Шарій

112.ua

Проте є політичні передумови, каже блогер

Жодних юридичних підстав для заборони партії "Опозиційна платформа – За життя" та партії Анатолія Шарія немає.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK під час включення заявив журналіст, блогер Анатолій Шарій.

Анатолій Шарій, коментуючи звернення громадської ради при Міністерстві юстиції України щодо заборони партії "Опозиційна платформа – За життя" та партії Анатолія Шарія, зазначив, що цікавився історією створення цього органу при Мін’юсті. З його слів, до громадської ради запропонували кілька десятків різних активістів, і таким чином вони там опинилися.

Новини за темою: Влада показує свою непрофесійність, – Гелевей про тиск на опозиційні партії

"Насправді Гончарук, у нього прізвище таке, він заступник голови Громадської ради, який був ініціатором заборони двох політсил, він є не тільки керівником Асоціації жіночого футболу Києва, він, крім усього іншого, ще й член партії "Національний корпус". Того самого "Національного корпусу", активісти якого, а на мою думку – екстремісти та терористи, переслідували, били, намагалися вбивати. Низка з них вже заарештована була за ці напади тощо. Таким чином ось ця аутсайдерська, незрозуміло взагалі, чому досі існуюча політсила, яка називає себе політсилою, якою управляє підполковник МВС Білецький, вона вирішила зайти з іншого боку. Для початку вони нападали-нападали на нас, думали, що ми будемо відповідати, і таким чином можна буде сказати - дивіться, вони терористи, вони на нас нападають. Вони зрозуміли, що таке не "прокатить" і вирішили зайти з іншого боку, через свій орган, по суті, через свою людину в цьому органі і через групу маргіналів, які сиділи в залі", – заявив Анатолій Шарій.

Новини за темою: Міністра юстиції потрібно вигнати з його крісла і взяти компетентну людину, – Мамка про тиск на опозиційні партії

На його думку, до складу громадської ради мають входити юристи – люди, які розуміють, що вони пишуть, або ж нікого.

Анатолій Шарій зазначив, що юристи твердять, що жодних юридичних підстав звернення про заборону партій не має, але є політичні підстави.

"Але ми маємо справу з "безпредєльщиками", тому можна очікувати, що завгодно. Сам факт, що є така рада, зібрана з того, з чого вона зібрана, і ось ця рада, гигикаючи, ухвалює таке рішення, яке не має під собою жодних підстав - уже дзвінок, дзвін про те, що щось зовсім не те відбувається в цих громадських радах", – наголосив Анатолій Шарій.

Нагадаємо, народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович прокоментував пропозицію громадської ради при Міністерстві юстиції України щодо заборони діяльності в країні цієї політсили. Політик зазначив, що блюзнірськи звучить в європейській країні з новим президентом обговорення заборони партії, яка йде другою.

Як повідомляли, після інциденту "Опозиційна платформа – За життя" вимагає відправити у відставку міністра юстиції та повністю "перезавантажити" Громадську раду при міністерстві.

Loading...