Жарких: Не тільки Україна може вийти з Мінських переговорів

Денис Жарких Фото з відкритих джерел

Не тільки Україна може вийти з Мінських переговорів. Про це заявив психолог, публіцист і телеведучий Денис Жарких у Facebook коментуючи заяву про те, що в Росії звинуватили Україну в шантажі Німеччини та Франції виходом з Мінських угод.

Далі подаємо текст заяви дослівно:

Кому найбільше мир потрібен? Адже не тільки Україна може вийти з переговорів, що тоді?

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував вимогу Росії активізувати виконання Мінських угод. Він підтвердив, що ультиматуму не було, але виконувати "Мінськ-2" Київ відмовляється.

"Коли Росію не влаштовують положення будь-якого закону чи законопроєкту України, то це проблема Росії, а не України. Ми незалежна країна, і будемо приймати ті закони, які вважаємо потрібними", - заявив він.

Крім того, Кулеба додав, що українська влада "поважає" взяті на себе міжнародні зобов'язання, але ніхто не буде "вказувати" Україні. Міністр додав, що виконання Мінських угод повинно початися з припинення вогню на території Донбасу. Він закликав Росію зайняти конструктивну і відповідальну позицію в цьому питанні.

"Точка. А ставити мінські домовленості з ніг на голову і починати вимагати якісь політичні реформи і трансформації в Україні, перш ніж виконувати всі інші пункти, — це в буквальному сенсі перекладання відповідальності з хворої голови на здорову", - заявив міністр.

Україна шантажує Німеччину і Францію

Як зазначив політолог Максим Жаров, Україна продовжує шантажувати Росію, Німеччину і Францію своїм виходом із Мінських угод. Мета, яку переслідує київська влада, достатньо очевидна — швидке проведення саміту "нормандської четвірки", на якому президент України Володимир Зеленський, що атакується зараз всередині країни зі всіх сторін, повинен отримати від Німеччини і Франції зовнішню легітимність.

"Тому жорстка риторика глави українського МЗС з приводу Росії і Мінських угод повинна змусити Німеччину і Францію піти на скликання екстреного саміту навіть у тому випадку, якщо рішення попереднього такого саміту Україна не виконала. Втім, не думаю, що Німеччина і Франція піддадуться на такий шантаж Києва, їх зараз куди більше хвилюють внутрішні справи в ЄС", — резюмував Максим Жаров.

Європа боїться великої війни

Експерт Інституту країн СНД Іван Скоріков вважає, що Київ трактує Мінські угоди не з точки зору букви, а з точки зору духу, що панує в постмайданній Україні. Це дух русофобії і вузьколобого націоналізму, який нікуди не розвіявся з приходом до влади Зеленського.

"Перша миротворча риторика Зеленського під шепіт американських кураторів — "соросят" швидко еволюціонувала в тотальне ігнорування положень "Мінська". І тепер він прямо відмовляється від зобов'язань перед Берліном і Парижем, апелюючи до того, що зрадник Петро Порошенко нібито підписався під пораженческим для України документом. Отже, його необхідно, як мінімум, переглянути, а краще взагалі анулювати. Однак для керівництва Німеччини і Франції — мінський процес має важливе зовнішньополітичне значення для збереження лідерства у Європі", — пояснив Іван Скоріков.

Експерт нагадав, що в свій час канцлеру ФРН Ангелі Меркель і колишньому президенту Франції Франсуа Олланду пророкували Нобелівську премію у разі швидкого вирішення питання в Донбасі. Новий президент Франції Емманюель Макрон також активно втрутився у процес, ймовірно, розраховуючи на зговірливість і адекватність нового президента України.

"Так що недавній "російський ультиматум" щодо змін до Конституції України був вкинутий у німецьку пресу не випадково, а слідом за ним вже відкрито і голосно прозвучав заклик французького посла до Києва розпочати восени реалізацію політичної частини угод. Лідери Європи побачили в російських поправках в Конституцію волю Кремля до подальшого зміцнення суверенітету, політичної суб'єктизації російського народу і підтримки співвітчизників. Тому вони почали відверто примушувати Київ до конкретних реальних дій, прописаним в чіткій послідовності в мінському протоколі", — пояснив Іван Скоріков.

США не віддадуть Україну

На думку експерта, ЄС боїться великої війни в Європі, яка може початися через примхливу українську позицію щодо зриву угод. Але погоду в Києві зараз робить Вашингтон, якому не потрібен мир у Донбасі. Штатам потрібно вічне напруження біля кордонів Росії і контроль над європейськими сателітами.

"Берлін і Париж, на думку Штатів, лізуть на чужу галявину. Після "Укргейта" Україна стала політичним чинником внутрішньо американської виборчої кампанії. Нікому в США зараз невигідно поступитися контролем над Києвом Німеччині або Франції. Тому у Зеленського все наполегливіше кричать про бажання зірвати "російсько-європейський" Мінськ і замінити його на якийсь новий "американський" формат. Це тільки віддаляє від України Донбас, що активно паспортизується російським громадянством", — заявив Іван Скоріков.

Раніше депутат Держдуми Костянтин Затулін заявив, що Україна в питанні Донбасу продовжує політику минулої влади. Кращий приклад — пандемія коронавірусу. Одним з перших актів Києва під час епідемії було встановлення карантину щодо Донецької та Луганської народних республік.

З квітня 2014 року на території України триває кровопролитна громадянська війна. Київ ввів війська на територію Донбасу, жителі якого оголосили про свою незалежність. Вони не погодилися з антиконституційним державним переворотом, який стався в країні.Loading...