Зеленський звільнив Фокіна з ТКГ

Вітольд Фокін Фото з відкритих джерел

Рішення аргументується тим, що для президента є принциповим, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким звільнив Вітольда Фокіна з посади першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі. Про це йдеться у повідомленні на сайті ОП.

Як зазначається, цим документом Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ та увільнений від виконання обов'язків першого заступника глави делегації.

"Для президента є принциповим, щоб усі, на кого покладено виконання функцій від імені держави, завжди керувалися у своїй діяльності та висловлюваннях національними інтересами України й чинили справедливо. Президент констатував, що Вітольд Фокін відступив передусім від справедливої оцінки тимчасової окупації Росією Криму, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей нашої держави.

Представляти державу на будь-якому рівні – це не шанс для особистих поглядів та амбіцій, це – безумовний обов'язок втілювати в життя позицію держави та інтереси українського народу", - наголошується у повідомленні.

При цьому додається, що робота української делегації в Тристоронній контактній групі продовжиться на основі чіткого розуміння повного контролю Росією тимчасово окупованих територій України.

"Головною метою нашої делегації, як і всієї держави, є повернення виключно на українських умовах усіх тимчасово окупованих територій, наших людей, а також встановлення довготривалого миру.

Підкреслюємо, що не можна просто назвати миром умови тимчасової окупації частини нашої території, заплющивши очі на існування окупаційних структур та повну відсутність безпеки на цій території. Потрібно вивести з України всі незаконні збройні формування, їхню військову техніку, провести повну деокупацію та повернути Україні контроль над частиною кордону з Росією. Тільки це може бути шляхом до справжнього миру", - зазначається у повідомленні.

Наостанок в ОП закликали членів делегації України в Тристоронній контактній групі працювати в режимі 24/7 для досягнення вказаної головної мети.

Новини за темою: Нардепи вимагатимуть відсторонити Фокіна від роботи в ТКГ за те, що він жодного разу не назвав Росію агресором, - ЗМІ

Раніше Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування заслухав звіт заступника голови делегації України в ТКГ Вітольда Фокіна. Як зазначає народний депутат Ренат Кузьмін ("Опозиційна платформа - За життя") після прямих образ на його адресу депутати проголосували за резолюцію щодо "недопущення зради національних інтересів України".

Сьогодні стало відомо, що народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського з приводу відставки Вітольда Фокіна з посади першого заступника голови делегації України в Тристоронній контактній групі.

Новини за темою: "Опозиційна платформа - За життя": Позиція Фокіна в ТКГ чітко відображає зобов'язання України в питанні виконання Мінських угод

Нагадаємо, 29 вересня Вітольд Фокін прибув на засідання Комітету Верховної Ради, щоб обговорити його скандальні заяви про Донбас.

Під час свого виступу представник України в ТКГ ще раз повторив свою тезу про те, що амністія по Донбасу повинна бути загальною, а головним винуватцем тривалого конфлікту на сході України є експрезидент Порошенко.

Loading...