live

Зеленський: Жодна шахта не буде закрита, доки люди не знайдуть нову роботу з гідною оплатою

Фото з відкритих джерел

Глава держави наголосив на тому, що трансформація вугільних регіонів має бути справедливою

У вівторок, 25 лютого, президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що в Україні не буде закрита або ліквідована жодна шахта, доки її працівники не отримають іншу роботу.
 
Про це Зеленський заявив під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі, який транслював телеканал ZIK.
 
 
За словами глави держави, справедливе перетворення вугільних регіонів не може бути здійснене зараз, адже це тривалий процес, який потребує певних ресурсів. 
 
"Ключовою цінністю є люди. Саме наші українці. А отже трансформація вугільних регіонів має бути справедливою. І це не зараз, це тривалий процес, упродовж якого буде потрібне вугілля і поступово ми маємо створювати соціально-економічні можливості для розвитку вугільних регіонів", - пояснив Зеленський.
 
Також глава держави наголосив, що вугільні підприємства не будуть закриті чи ліквідовані доти, доки працівники не отримають нову роботу з гідною заробітною платою.
 
"Для цього Міністерством розвитку громад і територій буде розроблена Національна програма справедливої трансформації вугільних регіонів. Її головний принцип наступний: жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, доки люди не отримають нову роботу, безпечну та з гідною оплатою. Спочатку – нові робочі місця для цих людей, тільки потім ми почнемо говорити про щось інше", - додав президент.
 
Крім цього, Зеленський підкреслив, що нова програма повинна вирішити питання доступу до освіти для дітей шахтарів через створення стипендіального фонду.
 
Нагадаємо, нещодавно Президент України Володимир Зеленський доручив міністру енергетики Олексію Оржелю провести повний аудит вугільних підприємств, після чого міністр має публічно відзвітувати про результати роботи.
Loading...