Зеленський: Земельна і медична реформи будуть завершені

president.gov.ua

Глава держави також вважає за доцільне відновити Міністерство аграрної політики

Президент України Володимир Зеленський заявив, що земельна реформа, а також реформа системи охорони здоров’я будуть завершені, а уряд покращуватиме комунікацію із суспільством щодо чутливих питань цих реформ. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.
 
"Земельна реформа – це реформа і Президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроекту (про ринок земель сільськогосподарського призначення. – ред.) у комітетах. Ми закінчимо цю реформу", – зауважив Зеленський.
 
За словами глави держави, голосування за законопроєкт про ринок землі у другому читанні – перший етап земельної реформи. Після цього потрібно ухвалити закон про референдум і впорядкувати земельні кадастри.
 
Крім цього, Зеленський наголосив на доцільності відновлення Міністерства аграрної політики, адже для реалізації реформи "потрібні окремі люди в Україні, окрема інституція".
 
Водночас президент додав, що задоволений першим етапом медичної реформи, що дозволило підвищити заробітні плати сімейних лікарів та покращити матеріально-технічний стан медустанов. Попри це Зеленський додав, що спротив реалізації цієї реформи "пов’язаний із нерозумінням особливостей змін, що відбудуться".
 
За словами глави держави, наразі одним із важливих інструментів є покращення комунікації уряду та суспільства.
 
"Це не про ваші особисті рейтинги, не про те, що вас "знесуть", а про те, що просто, можливо, в країни більше не буде шансу", – додав Володимир Зеленський.
 
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні багато людей ще не готові до другого етапу медичної реформи. Окрім цього, є питання до кадрів та медобладнання.