Зеленський закликав Шмигаля терміново перевірити стан вибухонебезпечних речовин в Україні

Володимир Зеленський Офіс президента

Глава держави попросив прем'єра з'ясувати, чи існує в країні загроза життю і здоров'ю людей

Президент України Володимир Зеленський закликав прем'єр-міністра Дениса Шмигаля терміново перевірити поводження в Україні з небезпечними матеріалами та вжити заходів для запобігання надзвичайним ситуаціям. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Як зазначається, таку вимогу главі уряду Зеленський направив з огляду на трагедію, яка виникла 4 серпня у столиці Лівану - Бейруті. Зокрема, 4 липня там вибухнуло майже три тисячі тонн аміачної селітри, у результаті чого загинуло більше сотні осіб. 

"Прошу Вас терміново забезпечити проведення оцінки стану поводження з небезпечними та вогнегасними речовинами, вибуховими матеріалами, виробами, відходами, добривами, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів та обставин можуть створити загрозу життю і здоров'ю людей, навколишньому природному середовищу, та за результатами проведеної роботи вжити відповідних заходів реагування", – йдеться у листі президента. 

Новини за темою: Вибух у Бейруті: Мосійчук заявив про необхідність ревізії складів з небезпечними речовинами в Україні

Крім цього, Зеленський наголосив на важливості розробки та ухвалення необхідних нормативно-правових актів, які дозволять здійснити необхідні дієві заходи для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Наголошується, що про результати перевірки Денис Шмигаль повинен проінформувати Зеленського особисто.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Миколаївському морському порту майже рік зберігались понад три тисячі тонн конфіскованої аміачної селітри, що могло спричинити трагедію, подібну до вибуху в Лівані. Однак, за даними керівництва порту, суміш вивезли минулого року. 

Loading...