Зеленський закликав ООН спільно розробити план заходів із відновлення Донбасу

Володимир Зеленський Офіс президента

За словами президента, ООН варто долучитися й до забезпечення регіону питною водою

Президент України Володимир Зеленський закликав ООН спільно розробити план заходів з відновлення Донбасу після звільнення непідконтрольних територій. Про це він повідомив під час зустрічі з координаторкою системи ООН в Україні та гуманітарних питань Оснат Лубрані, передає пресслужба Офісу президента.

За словами Зеленського, Україна зацікавлена в залученні ООН до подолання викликів, пов’язаних із ситуацією в Криму та на Донбасі, тому він закликає долучитися  до розробки плану заходів з відновлення, а також забезпечення регіону питною водою. "Хотіли б, щоб ви звернули увагу на такий важливий проект, який нам дуже складно витягнути тільки за рахунок бюджету України, – це питання питної води для Донбасу. Хочу нагадати, що підприємство "Вода Донбасу" забезпечує весь Донбас – не тільки контрольований українською владою, а й той Донбас, який тимчасово окупований", – сказав президент.

Крім того, Зеленський зазначив, що йдеться як про реконструкцію, так і про будівництво мережі водогону на Донбасі. Президент нагадав, що в реалізації проєкту бере участь Швейцарія, і її очільниця Симонетта Сомаруга особисто відвідувала підприємство та регіон під час останнього візиту в Україну.

Водночас президент вважає, що важливим є й будівництво доріг на Донбасі, а також очищення інформаційного простору регіону.  "Коли говоримо про відновлення Донбасу, маємо розуміти під цим увесь комплекс питань, серед іншого – очищення інформаційного простору регіону від пропаганди та брехливих новин", – висловився Зеленський.

Новини за темою: Україна повідомила МАГАТЕ про загрозу ядерного забруднення на Донбасі, – Резніков

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що ніхто не знає, скільки грошей потрібно для відновлення Донбасу. За його словами, ніхто не розуміє повністю цифри про кількість вивезених заводів, фабрик, та ситуації з шахтами.

Loading...