Новини » Політика Читать эту новость на русском

Зеленський створив координаційну раду з протидії COVID-19

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Основне завдання ради - моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів на протидію поширенню вірусу

Президент України Володимир Зеленський створив координаційну раду з протидії поширенню коронавірусу COVID-19. Про це йдеться в указі президента №88/2020.

Згідно з указом, поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2, створює загрозу особистій, громадській та державній безпеці, спричиняє тяжкі соціально-економічні та демографічні наслідки. З метою посилення захисту населення, невідкладного здійснення заходів щодо протидії поширенню COVID-19 в Україні, відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України Володимир Зеленський постановив:

  • Утворити Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19 як консультативно-дорадчий орган при президентові України, основним завданням якого є моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на протидію поширенню COVID-19 в Україні.
  • Установити, що Координаційна рада з протидії поширенню COVID-19 має право одержувати в установленому порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій інформацію, документи та матеріали; запрошувати на засідання та заслуховувати інформацію представників міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, керівників державних підприємств, установ та організацій з питань, що належать до її компетенції.

До персонального складу Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 увійшли: президент Володимир Зеленський, глава МВС Арсен Аваков, секретар РНБО Олексій Данілов, голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, міністр охорони здоров'я Ілля Ємець, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступник міністра охорони здоров'я головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, міністр оборони Андрій Таран, начальник Генерального штабу головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, перший помічник президента Сергій Шефір, прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо, сьогодні Володимир Зеленський скликав термінове засідання за участю Кабміну щодо карантинних заходів.

Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що найближчим часом Рада проведе позачергове засідання.

Згодом народний депутат України від фракції "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький сказав, що на ньому буде запропоновано посилити карантинні заходи.Loading...