Зеленський сподівається укласти угоду з Путіним та повернути Донбас і Крим

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Водночас глава держави наголосив, що Україні потрібна допомога інших країн

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вірить у можливість укладення мирної угоди з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним про повернення Україні її територій, в тому числі Криму. Про це глава держави повідомив у інтерв'ю для програми ВВС HARDtalk.

Так, журналіст запитав Володимира Зеленського, чи вірить він, що зможе укласти мирну угоду з Путіним, яка поверне Україні усі території. На що глава держави відповів, що так, однак для цього потрібно ухвалити низку змін.  

"Я вірю в це. В іншому випадку я би не йшов у президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це є правда. Але я не втрачаю цю віру", - зазначив президент.

Зокрема, Зеленський наголосив, що наразі в України є тільки "нормандський формат", і вона продовжує йти по мінському напрямку. Однак для повернення територій потрібно, щоб "Мінськ був трішечки гнучкішим". 

"...Пан Путін - я йому неодноразово відкрито говорив: ні, будуть умови, будуть особливі умови, закон про особливий статус - це зміни в Конституції згідно з децентралізацією. Воно все має бути, я з цим згоден, але зміни Конституції, ті, які вони хочуть, вони сьогодні неможливі", - пояснив глава держави. 

Новини за темою: Якщо не закінчу конфлікт на Донбасі, то хай приходить інша людина, - Зеленський

Водночас Зеленський виключив можливість виборів на непідконтрольній Києву частині Донбасу до передачі Україні контролю над кордоном з Росією. За словами президента, лише таким чином можна забезпечити проведення чесних виборів.

"Передача кордону українській владі після виборів - це неправильно. Ніхто зі спостерігачів не приїде. Хто буде приїжджати на ту частину і проводити там вибори, якщо там є озброєні люди", - додав президент. 

Новини за темою: На Донбасі відбудуться вибори до районних рад, - представник ЦВК

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський зазначав, що повністю не задоволений "мінським форматом", однак Україна продовжить працювати в його рамках, щоб зберегти діалог. 

Loading...