Зеленський присвоїв звання Героя України викладачці одеського коледжу і рятівнику, які загинули під час пожежі

Пожежа в одеському коледжі. ДСНС

Звання присвоєно "За героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі"

Президент України Володимир Зеленський видав указ про присвоєння звання Герой України викладачці та рятувальнику ДСНС, які загинули внаслідок пожежі в одеському коледжі у грудні 2019 року.

Відповідний указ №20/2020 опубліковано на сайті глави держави.

Новини за темою: Резонансні пожежі в Одесі: Ексочільнику ДСНС Одеської області оголосили підозру

"За героїзм і самопожертву, виявлені при рятуванні людей під час пожежі, постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно) Бортюк Ганні Леонідівні – викладачеві вищої математики та інформаційних дисциплін державного вищого навчального закладу "Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу", Шатохіну Сергію Миколайовичу – командирові відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області, прапорщику служби цивільного захисту", – йдеться у тексті документу.

Нагадаємо, 4 грудня в Одесі сталася пожежа на третьому поверсі будівлі, що на розі вулиць Пушкінська та Троїцька (відома як архітектурний пам’ятник "Прибутковий будинок Асвадурова"). Зокрема, займання сталося у приміщенні економічного коледжу, який там розміщено.

Внаслідок пожежі постраждало 47 осіб, з них 16 загинуло.

Президент України Володимир Зеленський доручив голові та місцевій владі Одеської області з’ясувати всі обставини пожежі в коледжі. У той самий час заступник глави МВС Антон Геращенко вже заявив, що відомство ініціює посилення відповідальності керівників бюджетних установ за неналежне ставлення до пожежної безпеки.

Національна поліція назвала дві ймовірні версії пожежі в Одеському коледжі – займання через несправність електричної проводки або умисний підпал.

Поліція Одеси готує підозру в порушенні вимог пожежної безпеки в згорілій будівлі двом фігурантам, імена яких не озвучують, посилаючись на таємницю слідства.

Loading...