Зеленський провів телефонну розмову з Путіним: Про що говорили

Володимир Зеленський і Володимир Путін

Фото з відкритих джерел

Зеленський порушив питання звільнення Руслана Сулейманова, чийого сина знайшли мертвим в анексованому Криму

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомляє Офіс президента

"Володимир Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі. Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року, Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість. Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, президенти обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії дотику, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб.

Новини за темою: Серйозний крок для України: Зеленський вірить у припинення вогню на Донбасі з 27 липня

Як зазначається, Володимир Зеленський порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв'язку з трагічною загибеллю його трирічного сина. Також український президент наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

"Сторони також обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ, та Закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України", - додали в офісі.

Новини за темою: Не піддавайтеся гібридним проявам паніки: Хомчак зробив заяву щодо повного припинення вогню на Донбасі

Нагадаємо, у п'ятницю ввечері, 24 липня, в анексованому Криму розпочали пошуки трирічного Муси Сулейманова. Хлопчик грався у пісочниці біля свого будинку, після чого зник. Участь в пошукових роботах взяли спецслужби, волонтерські організації, а також добровольці, які виявили бажання допомогти. 

У перший день до операції долучилися приблизно 700 людей, наступного дня кількість активістів та волонтерів зросла до 3 тисяч осіб. Пошуки тривали цілодобово, крім того, водолази оглянули місцеве озеро.

У неділю, 26 липня, на території анексованого Криму знайшли тіло трирічного сина політв'язня Руслана Сулейманова.

Loading...