Зеленський просить ВРУ скасувати обмеження на зарплати чиновників

Народні депутати IX скликання у сесійному залі засідань парламенту

Фото з відкритих джерел

Обмеження було введено навесні задля боротьби з COVID-19

Президент України Володимир Зеленський ініціював скликання позачергового засідання Верховної Ради на 13 липня, під час якого буде розглянуто скасування обмеження на зарплати чиновників. Про розгляд проєкту закону №3708 йдеться у розпорядженні на сайті парламенту.

Так, на порядку денному позачергового засідання народним депутатам пропонують проголосувати за те, щоб зазначене обмеження діяло не більше трьох місяців з дня запровадження цієї норми. 

Крім цього, 13 квітня під час прийняття державного бюджету в Україні було введено верхню межу для зарплат чиновників. Зазначається, що у разі ухвалення парламентом 13 липня термін дії цього обмеження повинен завершитися. 

Новини за темою: Шмигаль опублікував цифри, як у 2021 році буде підвищуватися мінімальна зарплата

Нагадаємо, наприкінці березня Кабінет міністрів України запропонував удвічі зменшити розмір заробітної платні для чиновників, які отримують понад 10 "мінімалок". Це потрібно було для для боротьби з COVID-19.

Після чого, 13 квітня, нардепи ухвалили зміни до держбюджету, якими на період карантину визначили граничну суму зарплат чиновників і суддів в 10 мінімальних заробітних плат.

Згодом уряд прийняв рішення щодо обмеження розміру заробітної плати керівників виконавчих органів та членів наглядових рад державних компаній.Loading...