Зеленський пояснив, чому проведення виборів на Донбасі неможливе

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Глава держави переконаний, що Україна не зможе контролювати перебіг виборів

Президент Володимир Зеленський зазначив, що вибори на непідконтрольних територіях Донбасу проводити не можна, адже Україна не зможе контролювати цей процес. Про це глава держави розповів в інтерв'ю Politico, повідомляє пресслужба ОП. 

"Я казав і президенту Макрону, і канцлеру Німеччини Меркель, і президенту Путіну, що в нас не буде там спостерігачів, якщо не буде кордону (під нашим контролем) і ми не зможемо контролювати перебіг виборів. Ніхто із західних спостерігачів не зможе туди приїхати. Тому вибори відкритими там не будуть ніколи", - пояснив Зеленський. 

Також президент додав, що з точки зору безпекової ситуації на непідконтрольному Донбасі не буде вільного доступу для всіх партій. Крім цього, там не працюватиме правоохоронна система.

"Ми не знаємо, що буде відбуватися, якщо не буде (контрольованого Україною – ред.) кордону між Україною та Росією. Кордон України має контролювати саме українська влада. Я це кажу відкрито. Я вважаю, що по-іншому не може бути. Суспільний вибух у нас в Україні, той чи інший пункт – це просто фізично неможливо", - наголосив Володимир Зеленський. 

Новини за темою: Разумков: Внесення змін у постанову про вибори ставить під сумнів їхню легітимність

Водночас він додав, що в одному з "мінських" пунктів є виведення усіх незаконних збройних формувань з території Донбасу, після чого - передача Україні контролю над кордоном. 

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський зазначав, що повністю незадоволений мінським форматом, однак Україна продовжить працювати в його рамках, щоб зберегти діалог, який може призвести до повернення територіальної цінності.

Loading...