Зеленський підписав закон про ринок землі

Зеленський підписав закон про ринок землі Офіс президента

Новий закон про ринок земли раніше підтримала Верховна Рада

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців", - зазначив голова держави.

Як зазначається, відповідний документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, який дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю.

Зокрема, законом передбачено, що:

  • з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 га можуть набувати виключно громадяни України;
  • з 1 січня 2024 року таку можливість отримають юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тис. га землі;
  • заборонено продаж державних та комунальних земель;
  • питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Як відомо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши дві постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні, 13 квітня, народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону про ринок землі.

 

 

Loading...