Зеленський підписав закон щодо реформи патентного законодавства

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Закон удосконалює охорону прав інтелектуальної власності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства" № 816-IX. Про це повідомляє Офіс президента.

Згідно з повідомленням, вказаний закон удосконалює охорону прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі й гармонізує національне законодавство з положеннями права Європейського Союзу у цій сфері відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Як зазначається, документ розширює перелік прав та обов'язків суб'єктів прав на винаходи/корисні моделі та перелік об'єктів технологій, на які не поширюється правова охорона. Також передбачається можливість подання заявок в електронній формі та надається право подавати заперечення проти заявок на винаходи після їхньої публікації.

Новини за темою: Зеленський підписав указ щодо святкування Дня Незалежності: Що заплановано

Окрім цього, документ уточнює порядок надання додаткової охорони прав на винаходи лікарських засобів. Підписаний Зеленським закон передбачає адміністративну процедуру визнання недійсним права на винахід чи корисну модель (post grant opposition), що дасть змогу швидко припиняти активність недобросовісних власників патентів, так званих патентних тролів.

Також в Офісі президента зауважили, що глава держави підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями" № 815-ІХ. 

Відомо, що закон урегульовує порядок реєстрації промислового зразка та її припинення. Запроваджується адміністративний спосіб визнання недійсними права (свідоцтва) на промислові зразки в Апеляційній палаті (post grant opposition). 

Новини за темою: Зеленський підписав закон про підтримку кіновиробництва

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський постановив надати гуманітарну допомогу Лівану, де нещодавно у порту вибухнуло майже три тисячі тонн селітри. 

Loading...