Зеленський підписав закон про зменшення штрафів за порушення правил при працевлаштуванні

Володимир Зеленський president.gov.ua

Тепер закон має бути опубліковано для набуття чинності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)". Про це йдеться на сайті парламенту.

Законопроєктом пропонується внесення зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України шляхом зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Так, згідно з проєктом закону замість накладення штрафу до роботодавців, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження. Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Новини за темою: Через новий закон про працю на вулиці вийдуть сотні тисяч, – Тимошенко

Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій та пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. Так, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Новини за темою: Наталія Королевська: У новому законі про працю для українців готують "панщину"

За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 2 вересня 2019 року. Народні депутати ухвалили його 12 грудня. За це проголосували 267 парламентарів. Спікер парламенту Дмитро Разумков підписав документ 17 січня.

Loading...