live

Зеленський підписав закон про повну загальну середню освіту

Фото з відкритих джерел

Закон гарантує рівний доступ до освіти для всіх учнів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон України "Про повну загальну середню освіту", який Верховна Рада ухвалила 16 січня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з повідомлення, відповідний документ запроваджує практичні інструменти, які допоможуть втілити освітню реформу, що була започаткована у 2017 році.

"Закон "Про повну загальну середню освіту" передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти. Крім того, новий закон деталізує положення закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії й запроваджує три мовні моделі для здобуття освіти в закладах середньої освіти", - зазначила пресслужба голови держави.

Новини за темою: Кабмін призначив в.о. міністра освіти і науки України

У законі, зокрема, прописані три моделі: 

- Перша модель передбачена для корінних народів України, що не проживають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка могла б захищати цю мову. Насамперед ідеться про кримських татар, для яких закладено навчання мовою корінного народу з першого по 11 (12) клас поряд із вивченням української мови;

- Друга модель рекомендована для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Вона передбачає навчання материнською мовою у початковій школі поряд із вивченням державної; починаючи з п'ятого класу, не менше 20% річного обсягу навчального часу викладання здійснюватиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу до 40% у 9 класі; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах викладання здійснюватиметься державною мовою;

Новини за темою: Питання російської мови вирішено: Рада відмовилася скасувати новий закон про середню освіту

- Третя модель працюватиме для решти національних громад України та стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім'ї, а також що проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Ця модель передбачає, що з п'ятого класу не менше 80% навчального часу викладання здійснюватиметься державною мовою.

"З ухваленням закону "Про повну загальну середню освіту" Україна підтвердила відданість своїм міжнародним зобов'язанням щодо забезпечення прав національних меншин", - додали у президента.

Раніше повідомлялося, що Угорщина хоче, щоб Україна переглянула мовні положення закону про середню освіту. За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, Угорщина може навіть профінансувати поліпшення вивчення угорцями Закарпаття української мови за умови, якщо Україна перегляне мовні норми освітніх законів.

 

 

Loading...