Зеленський підписав закон про підтримку "зеленої" енергетики

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Цей закон дозволить українцям заощадити майже 7 млрд грн на рік

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

"Президент підписав законопроєкт №3658, який закріплює ключові положення Урядового меморандуму з виробниками "зеленої" енергетики. Цей закон дасть змогу зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%", - написав Шмигаль.

За його словами, цей закон дозволить українцям заощадити майже 7 млрд грн на рік. При цьому це дає можливість до 2030 року зменшити об’єм виплат "зеленій генерації" приблизно на 2 млрд євро.

"Підписаний закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів та дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для людей", - додав Шмигаль.

Новини за темою: Верховна Рада знизила "зелений" тариф для сонячних і вітрових електростанцій

Нагадаємо, на початку червня представники Кабінету міністрів України підписали з відповідальними особами Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації "Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики".

Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації "зелених" тарифів, що передбачає їх зменшення. Таким чином для усіх виробників сонячної енергії тарифи зменшаться на 15%, для виробників електроенергії з енергії вітру – на 7,5%.Loading...