Зеленський підписав закон про держпідтримку креативної індустрії

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Верховна Рада ухвалила закон №692-IX в другому читанні 16 червня. "За" проголосували 343 нардепи

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Креативні індустрії, заклади культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину. Адже їхня діяльність зупинилася майже повністю, й зараз вони живуть у цілковитій невизначеності. Це цілі сфери економіки, які нині перебувають на межі виживання. Вони також сплачують податки й дають людям робочі місця, тому потребують не меншої підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу", – зазначив голова держави під час підписання документа.

Як зазначається, Верховна Рада ухвалила закон №692-IX в другому читанні 16 червня. Його підтримали 343 народні депутати. Документом встановлюється зменшення плати за оренду майна на вимогу наймача закладу культури, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж усього часу, коли воно не могло використовуватися.

Також документ надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до закону України "Про рекламу".

Новини за темою: У Києві нічне небо освітили сотні прожекторів: Що відбувалося

"Важливо, що документ також поширює держпідтримку кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроєктів. Зазначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів та фільмів-дебютів вона може бути в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості", - додали в ОПУ.

Крім того, вносяться зміни до закону України "Про оренду державного та комунального майна" з метою унормування надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

Повідомляється, що Кабінет міністрів протягом місяця з дня набрання чинності законом має розробити та затвердити порядок та умови надання державної підтримки кінематографії у формі державної субсидії на розвиток кінопроєкту. Також уряд має затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними й комунальними закладами культури, що не є орендою.

Новини за темою: Уряд виділив на культуру мільярд гривень: Куди вони підуть

Нагадаємо, раніше міністр культури Олександр Ткаченко заявляв, що в Україні внаслідок карантинних заходів із протидії поширенню коронавірусу доходи всіх сфер культури впадуть більш ніж на половину.

 Loading...