live

Зеленський підписав закон про адміністрування податків

Фото: Офіс президента

Закон було повернено 24 лютого 2020 року з підписом гаранта

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві". Про це йдеться у картці законопроєкту №1209-1 на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що закон підписано, та уточнюється, що 24 лютого 2020 року документ було повернуто з підписом від президента.

Закон передбачає запровадження відповідальності держави за штрафи або шкоду, заподіяну платнику податків у випадку порушення його прав. Документ містить також низку норм, які спрямовані на протидію ухиленню від оподаткування великим бізнесом.

Так, вдосконалюється електронний кабінет платника податків і порядок електронного спілкування між платником податків і органом контролю.

Крім того, вносяться зміни до низки законодавчих актів України. Законом уточнено порядок направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску та змінено розмір санкцій за порушення вимог закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Ухвалено зміни до закону "Про судовий збір" щодо максимальної величини ставки судового збору у разі подання до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві фінансів розглядають можливість зниження ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до 15%.

Loading...