Зеленський підписав указ щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та розвитку ядерної енергетики

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

Тепер уряд повинен розробити законопроєкти щодо будівництва енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 406/2020 "Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики". Про це повідомляє Офіс президента

Як зазначається, документ передбачає, що уряд повинен у двомісячний строк внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції, а також про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків, що формується відповідно до Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки".

Новини за темою: Україна і Румунія створять робочу групу зі співробітництва в енергетиці

Також уряд повинен розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики в межах реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність".

Окрім цього, Кабінет міністрів має забезпечити вдосконалення управління державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", зокрема пришвидшити підготовку та проведення корпоратизації вказаного суб'єкта господарювання та невідкладно опрацювати питання щодо передачі функцій з управління цим підприємством уряду.

Новини за темою: Україна не відновлюватиме імпорт електроенергії з Росії, – Міненерго

Відповідно до указу, уряд має вжити вичерпних заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася перед виробниками електричної енергії державного сектору економіки внаслідок виконання ними спеціальних обов'язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, та забезпечити недопущення виникнення такої заборгованості надалі.

Новини за темою: Україна та Німеччина підписали меморандум про енергетичне партнерство

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом". 

Loading...