Зеленський назвав умову, за якої в Білорусі можливий Майдан

Президент заявив про необхідність діалогу між владою Білорусі та протестувальниками

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у випадку відмови влади Білорусі від "діалогу з народом" країна "може отримати щось, схоже на Майдан". Про це очільник держави повідомив в інтерв’ю австрійській газеті Wiener Zeitung.

За словами Зеленського, він однозначно підтримує білоруський народ. "Люди борються за свободу та демократію, без агресії та насильства. Ніхто не кидає каміння, ніхто не підпалює будівлі. З багатьма демонстрантами жорстоко поводиться держава", – сказав президент.

Водночас Зеленський заявив про необхідність самостійного вирішення білорусами власних проблем. "Те, чого я ще не бачу, але я не фахівець з Білорусі, – це символічного лідера, навколо якого люди можуть зібратися. У будь-якому випадку важливо, щоб білоруси самі вирішували своє майбутнє. Жодна країна не може втручатися у внутрішні справи іншої країни", – висловився гарант.

У відповідь на питання журналіста про вірогідність продовження посередництва Мінська у відносинах між Україною та Росією Зеленський заявив про важливість стабілізації ситуації в Білорусі. "У будь-якому випадку, ми завжди підтримували дружні стосунки з білоруським народом. І в будь-якому випадку люди будуть існувати довше, ніж політики на чолі держави", – резюмував президент.

Новини за темою: Візит Лукашенка до Росії: Путін пообіцяв Білорусі у "складні часи" кредит 1,5 млрд доларів

Нагадаємо, 13 вересня в Мінську розпочалася нова акція протесту, в результаті якої правоохоронці затримали понад 400 осіб. Тоді низка активістів почали зводити на вулицях барикади, через що було частково заблоковано роботу громадського транспорту.Loading...