Зеленський назвав, якою має бути кількість випадків COVID-19 для введення локдауну в Україні

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

За словами президента, ще один локдаун зупинить українську економіку

Президент України Володимир Зеленський заявив, що локдаун в Україні можуть запровадити при 15 тис. нових підтверджених випадків коронавірусу на добу. Про це він повідомив в інтерв’ю українським телеканалам, передає пресслужба Офісу президента.

За словами Зеленського, оцінка кількості щоденних заражень змінюється залежно від готовності медичних закладів. "Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків... На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун", – сказав президент.

Крім того, очільник держави зазначив, що жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, тому його запровадження наразі недоцільне.

Також Зеленський повідомив про активне переобладнання лікарень та забезпечення медиків, адже одним із визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на коронавірус. Зокрема йдеться про залучення студентів та інтернів, але, за словами президента, цей ресурс також обмежений. "Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему України під хворих на COVID-19. Не можуть мільйони лікарів несподівано з'явитися в Україні. Це велика проблема, і саме через це ми звертаємось до людей – ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски – не тільки для себе, але й для свого оточення", – додав очільник держави.

Новини за темою: Новий антирекорд: За добу в Україні підтвердили понад 7 тисяч випадків коронавірусу

Нагадаємо, минулого тижня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що вітчизняна система охорони здоров’я витримає 10 тис. випадків COVID-19 на добу. За словами чиновника, МОЗ робить прорахунки по кожній області.Loading...