Зеленський назвав "найкращий вихід" із політичної кризи в Білорусі

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Український гарант закликав Білорусь провести нові президентські вибори

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що криза в Білорусі має негативний вплив не лише на сусідні країни, але й на усю Європу, та назвав найкращий на його думку вихід із складної ситуації. Про це йдеться в інтерв'ю Зеленського словацькому економічному виданню Hospodárske noviny, оприлюдненому на сайті Офісу президента.  

"Події там (у Білорусі - ред.) уже мають наслідки для Європи. Ми бачимо, що виникла найбільша політична криза за всі роки незалежності Білорусі. Вона також пов’язана з економічною та соціальною кризами, які вже визріли та проявляють наслідки", - додав Зеленський. 

За його словами, якщо ситуація у Білорусі погіршиться, то щонайменше сотні тисяч громадян цієї країни будуть тікати до Європи. У зв'язку з цим український президент наголосив на необхідності провести ще одні президентські вибори. 

Новини за темою: Лукашенко вступив на посаду президента Білорусі попри несхвалення ЄС

"Чесні вибори Президента – найкращий вихід із цієї кризи. Якщо кандидати впевнені у своїй перемозі, то немає чого боятися ще одних виборів", - додав він. 

Також Володимир Зеленський прокоментував дії Олександра Лукашенка. За словами українського президента, те, що наразі відбувається у Білорусі - "це дії влади, яка не боїться свого народу". Натомість президент наголосив, що влада, яка дбає про свій народ, повинна вести діалог із суспільством. 

Нагадаємо, нещодавно у Верховній Раді України ухвалили закон про невизнання президентських виборів у Білорусі та засудження насильства з боку правоохоронців. Крім цього, парламент закликав владу РБ провести нові вільні та демократичні вибори за участю незалежних міжнародних спостерігачів. 

Пізніше документ підписав глава ВРУ Дмитро Разумков. 

Loading...