Зеленський хоче підписати меморандум з Орбаном для вирішення конфлікту з Угорщиною

Виктор Орбан

Упродовж року Орбан шукає зустрічі з Володимиром Зеленським

Президент України Володимир Зеленський має намір підписати меморандум з угорським прем’єр-міністром Віктором Орбаном для вирішення конфлікту з Угорщиною, який виник через закон про освіту. Про це президент повідомив під час пресконференції, яку транслював телеканал ZIK.

"Кожна людина повинна знати мову. Для багатьох українська не рідна, наприклад, у Берегово, але вони повинні знати українську мову. З Угорщиною, з якою у нас багато років немає стосунків, і вони блокують членство і в ЄС, і в НАТО, саме через питання історичної спадщини і питання мови", - сказав Зеленський.

"Пан Орбан впродовж року шукає зі мною зустріч. Я сказав, що готовий до цієї фундаментальної зустрічі, на якій я хотів би, щоб ми підписали меморандум всього: і безпекової ситуації, поваги, меморандум поваги до історії. У нас непрості поки що відносини з Угорщиною, але, я думаю, ми це питання найближчим часом вирішимо", - додав президент.

Новини за темою: Дебати в Генасамблеї ООН: Угорщина закликала врегулювати мовну проблему для нацменшин в Україні

Раніше повідомляллося, що Угорщина продовжить блокувати засідання Ради Україна-НАТО, доки в Україні не будуть відновлені права меншин. На думку угорської сторони, Закон України про освіту порушує права національних меншин.Loading...