Зеленський ініціював зміну процедури банкрутства в Україні на період карантину

Відповідний законопроєкт глава держави подав до парламенту

Володимир Зеленський Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт №4220, який має на меті змінити процедуру банкрутства на період карантину. Про це свідчать дані на сайті парламенту

Як зазначено у пояснювальній записці, зміни до Кодексу про процедури банкрутства необхідні, адже через карантинні обмеження затягується провадження у справах про банкрутство.

У зв'язку з цим Зеленський у законопроєкті запропонував дозволити кредиторам на період карантину проводити збори у режимі відеоконференції. Однак, для підтвердження повноважень учасника комітету (зборів) кредиторів, необхідно надати документи, які підтверджують особу та його повноваження. Зауважимо, всі документи повинні бути засвідчені електронним цифровим підписом. Якщо ж учасник не має такого підпису, то "підтвердження особистості здійснюється у порядку, визначеному законом про Єдиний державний демографічний реєстр". 

Новини за темою: Зеленський: Україна терміново потребує фінансових ресурсів, щоб запобігти банкрутству

Також Зеленський у документі запропонував дозволити проводити збори шляхом опитування. Для цього ініціатор опитування повинен надіслати всім учасникам зборів запит з проєктом рішення щодо запропонованого питання. 

Окрім цього, законопроєкт має на меті дозволити суду продовжити термін проведення попереднього засідання у справі про банкрутство у кількох випадках:

  • за клопотанням комітету кредиторів, кредитора;
  • за клопотанням арбітражного керівника;
  • за власною ініціативою.

Водночас положення, які стосуються мораторію на банкрутство під час карантину, глава держави запропонував вилучити з кодексу.

Нагадаємо, минулого тижня Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який забороняє відкривати судове провадження у справах про банкрутство державних установ.Loading...