Зеленський дозволив відправити до Косова двох українських військових

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента України

Рішення було ухвалене на підставі пропозиції РНБО

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відправлення двох українських військових для участі в миротворчій місії ООН у Косові. Відповідний документ оприлюднено на сайті Офісу президента.

Зазначається, що рішення було ухвалено на підставі пропозиції Ради національної безпеки та оборони, а також відповідно до Закону України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки".

"Направити до Республіки Сербія для участі України в Місії Організації Об’єднаних Націй у справах тимчасової адміністрації в Косово національний персонал із числа військовослужбовців Збройних Сил України загальною чисельністю до 2 осіб", – йдеться в указі.

При цьому передбачається, що такий крок сприятиме підтриманню міжнародного миру і безпеки, а також відповідає національним інтересам держави.

Новини за темою: США повідомили про тренування з українськими військовими в невизнаному Києвом Косові

Нагадаємо, у вересні заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив, що попри невизнання Косова з боку України, українська держава визнає його паспорти та не обмежує поїздки його громадян. За словами дипломата, порівнювати випадки Криму та Косова некоректно, оскільки контекст ситуацій зовсім різний.

Loading...