Зеленський доручив почати консультації із Вищою радою правосуддя щодо ліквідації ОАСК

Президент України Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Необхідна петиція набрала 25 тисяч голосів

Президент України Володимир Зеленський доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя щодо питання ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва. Про це повідомляє Офіс президента

"Днями набрала необхідну кількість у 25 тисяч голосів громадян України петиція з проханням до Президента подати до Верховної Ради відповідний законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва", - йдеться у повідомленні.

Відомо, що автор мотивував таке звернення необхідністю негайного забезпечення права громадян на справедливий суд, а також, цитуючи текст петиції, свідченням "глибоко вкоріненої в суді корупції та практики неправосудності рішень".

Новини за темою: Окружний суд відкрив провадження про звільнення голови НКРЕКП

В Офісі президента зауважили, що порядок утворення та ліквідації судів чітко врегульовано на законодавчому рівні. Так відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проєкт якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Як зазначається, розглянувши петицію, президент доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя, яка має всі можливості для того, щоб сформулювати свою позицію навколо ситуації з Окружним адміністративним судом міста Києва.

"Президент пропонує розпочати необхідні консультації з Вищою радою правосуддя для напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання Окружного адміністративного суду міста Києва та зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації", - уточнили в Офісі президента.

Новини за темою: У Мін'юсті заявили, що не виконають рішення ОАСК - Ситника залишать директором НАБУ

Нагадаємо, напередодні Окружний адміністративний суд Києва постановив, що директор НАБУ Артем Ситник повинен передати свої повноваження одному зі своїх заступників. На виконання рішення суд встановив термін 1 місяць. 

Loading...