Зеленський до парламентарів: Світ не має забути про Крим

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

З цією метою було повернуто питання Криму у міжнародний порядок денний

Президент України Володимир Зеленський заявив, що допоки Крим залишається окупованим, а жителі півострова зазнають регулярних переслідувань, питання повернення півострову не буде закритим. Про це глава держави повідомив 20 жовтня під час свого звернення до Верховної Ради України із посланням про внутрішнє і зовнішнє становище країни. 

Як зазначається, у порядку денному "нормандського формату" ніколи не було питання Криму. Попри це, Володимир Зеленський наголосив, що тема деокупації півострову "буде завжди у нашому порядку денному". 

"Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети... Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари там зазнають регулярних переслідувань, світ не має забути про Крим", - наголосив президент. 

За його словами, Україна наразі шукає нові дієві інструменти, які б дозволили повернути втрачені території під контроль українського уряду. З цією метою було повернуто питання Криму у міжнародний порядок денний.

Новини за темою: Розраховуємо на серйозну роль Туреччини в роботі Кримської платформи, - Зеленський

Крім цього, Зеленський заявив про створення формату "Кримська платформа" - за його допомогою відбуватиметься координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан і деокупації півострова.

"Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками ЄС, Великобританії, Канади, Туреччини та іншими партнерами", - додав український глава. 

Нагадаємо, минулого тижня Володимир Зеленський в Анкарі після зустрічі з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом заявив, що Туреччина готова приєднатись до майбутньої платформи щодо деокупації Криму та бути її активним членом. Loading...