live

Зеленський близько двох тижнів знає, хто прослуховував Гончарука, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Запис монтувався на комп'ютері журналіста

Президенту України Володимиру Зеленському надали інформацію про можливого автора аудіозаписів із засідань прем'єра протягом доби після їх появи, пише "Дзеркало Тижня".

"Вже на ранок після появи YouTube-роликів президент отримав оперативну довідку від СБУ з приводу того, як міг здійснюватися запис, ким, де монтувалася і як розміщувався на YouTube. В той же день, Зеленський отримав аналогічний документ від відомства Арсена Авакова", - стверджує видання.

Як стало відомо, силовими відомствами остаточних висновків не було зроблено.

"В одному збіглися точно: ролик монтувався на комп'ютері журналіста розслідувальної ТБ-програми, що виходить на одному з найбільш рейтингових телевізійних каналів", - додали ЗМІ.

Наголошується, що опублікування цієї інформації не відбувається, оскільки це може мати неконтрольований наслідок для внутрішньополітичних розкладів в оточенні самого Зеленського, відзначає видання.

Нагадаємо, раніше у мережі з'явився запис, де нібито прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова і глава Мінфіну Оксана Маркарова обговорювали курс долара і економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським. Також на записі чутно, як чоловічий голос, схожий на голос прем'єра, стверджує, що "він повний профан в економіці", а у "Зеленського дуже примітивне розуміння економічних процесів".

Невдовзі з'явилася друга частина прослуховування наради Гончарука. На відео чути, як Гончарук побоюється, що склад нового Кабміну будуть звинувачувати в тому, що він "ухандохал економіку". Далі високопоставлені особи обговорюють стратегію розвитку України. Згодом була оприлюднена і третя частина записів.

На наступний день Гончарук написав заяву про відставку і передав її президенту. Той прийняв документ для розгляду.

Крім того, СБУ відкрило кримінальну справу через прослуховування в кабінеті прем'єр-міністра Олексія Гончарука під час наради.

Сьогодні стало відомо, що СБУ засекретила справу щодо прослушки Гончарука. Справа розслідується за частиною 3 статті 359 Кримінального кодексу. Вся інша інформація не може бути розголошена через конфіденційність.

Loading...