"Зелені" голосують за заборону російської мови, а самі нею спілкуються! - Рабінович

Вадим Рабінович

За словами нардепа, вся Рада говорить російською мовою

Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат України Вадим Рабінович вважає, що депутати з "Слуги народу", які голосують за заборону російської мови, є "мовними терористами". Відповідну заяву він зробив на ток-шоу "18" на телеканалі ZIK.

Зокрема, у народного обранця запитали, які перспективи того, що в Україні громадянам дозволять обирати мову навчання в школах та університетах. 

"Відповім вам так - в нашій країні нічого не відомо. Якщо у нас "зелені", які прийшли до влади з Зеленським, голосують за заборону російської мови, самі розмовляючи російською мовою, спілкуючись нею і навіть листуючись з повіями - і то вони переписуються, якщо ви звернули увагу, російською мовою, тому як вони при цьому всім іншим забороняють? Як я можу прогнозувати цю шизофренію? Ніяк. Я вважаю, що право говорити мовою є невід'ємною частиною будь-якої людини. Та мова, якою з тобою мама розмовляла, - то твоя рідна мова. Якщо тобі забороняють нею розмовляти, значить, люди, які це роблять, вони, принаймні, є терористами такими, мовними", - сказав Рабінович.

За його словами, він з величезною повагою ставиться до української мови, але твердо впевнений, що його політсила зможе повернути російську мову "на вулиці".

"Ми все одно повернемо російську мову на наші вулиці, і нічого тут поганого немає. Я з величезною повагою ставлюся до української мови. Я вважаю, що ми повинні її вчити. Наші діти повинні її знати. Але люди, які говорили російською мовою, – ви не маєте права позбавляти їх цього, просто не маєте, тому що не ваша мама з вами розмовляла. І мені, наприклад, ніхто не заборонить, але найпарадоксальніше, що вся влада розмовляє російською мовою, президент розмовляє російською мовою, весь парламент розмовляє російською мовою. Як тільки включається екран, вони починають вишиванку на себе натягувати по саме не можу", - додав Рабінович.

Новини за темою: Одеський окружний адмінсуд позбавив російську мову статусу регіональної в Одесі

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна виконала рекомендації Венеціанської комісії і не буде більше змінювати закон "Про освіту" на вимогу інших країн. Також він додав, що перехід на нову систему освіти для шкіл з мовою викладання національних меншин перенесено на 2023 рік.

Loading...