Зе-влада краде право голосу у пів мільйона українців спробою скасувати місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях, – "Опозиційна платформа – За життя"

Фото: Пресслужба партії "Пропозиція"

Спробою скасувати місцеві вибори в Донецькій і Луганській областях, чинна українська влада краде право голосу у пів мільйона своїх громадян. Про це йдеться у заяві "Опозиційної платформи – За життя" на сайті політсили. 

Як зазначається, з подачі військово-цивільних адміністрацій Донецької і Луганської областей сьогодні готується прийняття рішення про скасування місцевих виборів у десяти об'єднаних територіальних громадах Донецької та восьми ОТГ Луганської області.

"Зе-влада настільки боїться власного народу, що, знехтувавши Конституцією України, збирається позбавити права голосу і права на місцеве самоврядування близько пів мільйона українських громадян", - наголосили в опозиції. 

За попередньою інформацією, керівники військово-цивільних адміністрацій Донецької і Луганської областей відправили на адресу Центральної виборчої комісії перелік ОТГ, в яких нібито "неможливо" забезпечити виборчий процес.

Зокрема, у Донецькій області голосування планують заборонити жителям Світлодарської, Торецької, Волноваської, Ольгинської, Вугледарської, Мирненської, Сартанської, Авдіївської, Мар'їнської і Очеретинської ОТГ. У Луганській області це торкнеться мешканців Горської, Лисичанської, Попаснянської, Сєвєродонецької, Нижньотеплівскої, Станично-Луганської, Широківської та Щастинської громад.

Новини за темою: У ЦВК розповіли, як проходитимуть вибори під час пандемії

"У 2019 році на цих територіях відбулися президентські та парламентські вибори. Багато виборців віддали свої голоси за Володимира Зеленського та його партію. Вони сподівалися, що "нова влада" поверне мир, поліпшить якість життя та захистить їхні конституційні права. Але "слуги народу" зрадили надії цих людей. Зеленський і його партія не виконали нічого з обіцяного і тепер готові на будь-які порушення, щоб позбутися відповідальності", – наголосили в партії. 

У зв'язку з цим "Опозиційна платформа – За життя" заявила про неприпустимість і неконституційність скасування місцевих виборів у Донецькій та Луганській областях.

"Ми вимагаємо від влади відмовитися від сценарію зриву виборів та узурпації повноважень. Вважаємо, що ЦВК не має жодних підстав для скасування виборів. Обрання органів місцевого самоврядування в містах і селах Донецької та Луганської областей повинно пройти у визначений законом термін. Будь-які інші рішення ЦВК стануть свідченням політичної заанґажованісті комісії, її залежності від кураторів з Банкової і будуть оскаржені нашою партією в судах", – повідомили в ОПЗЖ. 

Крім цього, у політсилі висунули вимогу Володимиру Зеленському звільнити голів військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей через неспроможність чиновників забезпечити проведення виборів. 

Нагадаємо, за даними опитування, проведеного компанією "Роботизовані телесистеми", станом на початок серпня найбільше громадян України готові віддати свої голоси на виборах до ВРУ за партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність" і "Батьківщина".