Завтра у порядку денному ВРУ питання щодо КСУ не буде, – Гетманцев

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

І на засіданні фракції "Слуга народу" сьогодні це не обговорювали, зазначив парламентар

Законопроєкти щодо Конституційного суду України сьогодні під час засідання фракції "Слуга народу" не обговорювали, і завтра у порядку денному ВРУ їх не буде.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Парламентар розповів про засідання фракції "Слуга народу", яке відбулося сьогодні ввечері, та про питання, які розглядали народні обранці. Як зазначив Данило Гетманцев, законопроєкти щодо Конституційного суду сьогодні не обговорювали.

"КСУ не обговорювали сьогодні на фракції. Я думаю, що не буде завтра на порядку денному. Наскільки я розумію, комітет триває з розгляду цих питань, тому давайте почекаємо", – зазначив парламентар.

Новини за темою: В Офісі президента не будуть "спускати на гальмах" історію з КСУ

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері 29 жовтня Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Своєю чергою, 3 листопада, голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо запропонував президенту Володимиру Зеленському експертизу Комісії щодо виходу з конституційної кризи в Україні.

Також повідомляли, що Венеціанська комісія розгляне прохання президента України Володимира Зеленського щодо оцінки наслідків рішення Конституційного суду для антикорупційної системи в країні. Рішення планують ухвалити на засіданні 11 грудня.

Loading...