live

Затриманий за хабарництво фіскал опинився на волі, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Застава за корумпованого працівника ДФС склала лише п'яту частину від хабара, якого він вимагав

7 квітня 2020 року детективи Національного антикорупційного бюро України та внутрішньої безпеки ДФС затримали начальника слідства податкової міліції ДФС в Київській області, Чепеля Олександра Васильовича, під час отримання 50 тис. доларів.

Начебто фіскал вимагав гроші від підприємця за закриття кримінальної справи проти нього і подальше не втручання в господарсько-фінансову діяльність підприємства.

За версією слідства, гроші вимагалися через адвоката, який виступив посередником. Згідно повідомлень у ЗМІ, до адвокатської діяльності Войтенко Сергій Вікторович був підлеглим Чепеля – заступником начальника слідства податкової міліції Житомирської області, у той час, як Чепель був начальником слідства. Під час їхньої роботи, у м. Житомир неодноразово проходили акції протесту з вимогою звільнення та люстрації Чепеля та Войтенка.

Як повідомляє MigNews, 9 квітня 2020 року, ухвалою судді Вищого антикорупційного суду Широкої Катерини Юріївни, Чепель був звільнений з-під варти за умови внесення застави у розмірі 252 тис. гривень. Войтенку суд обрав домашній арешт у вигляді запобіжного заходу.

Постанова суду MigNews

Постанова суду MigNews

Відправивши підозрюваних фактично додому, суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка забезпечила їм комфортні умови перебування під час слідства. Адже підозрювані володіють великими розбудованими маєтками зі значною площею як будинків, так і земельних ділянок довкола.

Відомо, що посередник при передачі хабара, адвокат і ексфіскал Сергій Войтенко, має у власності будинок у м. Житомир, по вул. Соснова, де і буде знаходитися на домашньому арешті.

Головний фігурант – Чепель - володіє маєтком у с. Тетерівка по вулиці Річній, в передмісті Житомира, а також орендує квартиру у Києві, що на вулиці Преображенській.

Будинок в Житомирській області MigNews

Будинок в Житомирській області MigNews

Відносно керівного складу ДФС у Київській області також проводиться службове розслідування – посадові особи відсторонені від виконання службових обов'язків.

Через корупцію ДФС та існування податкової міліції, яка вимагає хабарі за закриття кримінальних проваджень, ведення бізнесу в Україні продовжує бути проблемною справою для підприємців. Більше того, корупціонери, яких НАБУ затримує "на гарячому", дивним чином опиняються на волі за рішенням суду, що дає їм змогу уникати покарання, знищувати докази чи навіть втекти і переховуватися від слідства.

Хоч затримання Чепеля і відбувалося за участі внутрішньої безпеки ДФС, загалом Державна фіскальна служба потребує якнайшвидшої ліквідації. На сьогодні у її віданні залишилася лише скандальне відома податкова міліція, яка влаштовує "торги" за закриття фіктивних кримінальних справ.

Loading...