live

Заступник міністра фінансів Воробей - щаслива чиновниця зі зв'язками з ФПГ, але не фахівець, - експерти

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей Фото з відкритих джерел

Звільнений після тритижневого перебування на посаді міністра фінансів Ігор Уманський встиг добитися призначення Світлани Воробей, яка досі працює у відомстві на посаді заступника міністра, що може свідчити про змову влади з фінансово-промисловими групами, говорять опитані експерти.

"Уманський виступав за призначення досить своєрідних кандидатур. В принципі, така поведінка Уманського відповідала політичному моменту: наступний після Гончарука Кабмін розглядався як компромісний між олігархами і державою. З найбільш гучних призначень, які Уманський все ж встиг здійснити - можна назвати Світлану Воробей", - сказав політичний консультант Петро Охотін.

За словами експерта, про Воробей відомо, що вона досить давно працює в сфері фінансів у складі кількох урядів.

"У моє поле зору не потрапили які-небудь її значні досягнення або реформаторські кроки. Як на мене, її кар'єра більше говорить про вміння домовлятися, зокрема, з представниками фінансово-промислових груп. Таким чином, я б охарактеризував її як успішного політика, вдалу чиновницю, але не фахівця зі своїм баченням розвитку країни або технократа", - сказав Охотін.

Йдучи з посади, Уманський прагнув швидко розставити своїх людей на ключових напрямках. Призначення Світлани Воробей. ЗМІ пов'язують Світлану Воробей з Сергієм Тігіпком. Вона довгий час була його помічницею. Також її пов'язують з Ніною Южаніною і Людмилою Демченко (ексглавою фіскальної служби Києва), говорить і професор соціології Павло Кутуєв:

"У неї репутація представника сил з минулого з серйозними зв'язками і зокрема з тими, кого ми називаємо творцями різних схем спрямованих на зменшення надходжень до бюджету та наповнення ними приватних кишень. Навіть якщо і погодитися з припущенням, що вона досвідчений чиновник, змушений констатувати, що це компетентність не в тому напрямку, який міг би викоренити моменти, з якими потрібно боротися. Це один із прикладів призначень, які нинішня влада допустила зі страху перед щоденною, рутинною і не найпростішою роботою. Тому правляча сьогодні сила воліє довірити це таким чиновникам, які вміють підтримувати систему на плаву, при цьому закривши очі на те, що їхні дії спрямовані на збагачення і далеко не бюджету. Такі рішення будуть дорого коштувати українцям, простим платникам податків. Це все одно як не лікувати зламану руку через страх перед болем, при цьому дозволяючи їй зростатися неправильно, що неминуче призведе до більш серйозних проблем зі здоров'ям".

Насторожує експерта і те, що саме Воробей довірили напрямки митної та податкової політики, на які були спрямовані атаки і основна активність на посаді міністра Уманського, додав Кутуєв.

За наявною інформацією, за час свого недовгого перебування на посаді заступника міністра фінансів Світлана Воробей вже встигла практично паралізувати роботу за напрямками, які за нею закріплені. За її вини, відкладено вже майже 100 контрольних доручень Кабміну.

Нагадаємо, Ігоря Уманського звільнили 30 березня. Той протримався на посаді недовго, всього три тижні.