live

Заощадити потрібно на топ-чиновниках, але точно не на культурі, – Михальчишин

Юрій Михальчишин. Фото: Микола Тис/ZIK

Не варто недооцінювати значення української культури

Для боротьби з коронавірусом, заощадити можна на сфері управління, на преміях, на топ-чиновниках. Але точно не на основній робочій ланці і не на таких питаннях як культура.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив резонер Юрій Михальчишин.

Михальчишин зауважив, що у нинішній ситуації українське суспільство зрозуміло, що держава, яку воно протягом багатьох років фінансувало своїми  податками, не в силі його захистити.  

Він також прокоментував можливе скорочення видатків на культуру і перенаправлення цих коштів на боротьбу з епідемією коронавірусу. Зокрема, за словами політика, зекономити краще на топ-чиновниках, а не на культурі, яка віддає значно більше, аніж потребує фінансування.

"Зараз вся країна буде посаджена на ощадний пайок, у кращому випадку, і я не розумію, чому теперішнім народним депутатам не запозичити практику з 2014-го року. Вона не сподобалася тільки тим, хто стверджував, що народний депутат має заробляти якусь фіксовану суму грошей. Я хочу сказати, що не на завжди, а тимчасово треба себе обмежити. Це природно і я би пропонував до такої практики прислухатися. А от стосовно культури, не варто недооцінювати її значення і фінансування у такі часи, тому що саме завдяки такому культурному базису, який у нас зберігся з 90-х років, при всіх викликах і сповзанні країни у "третій світ", ми на вулицях не бачимо здичавілих людей, як, наприклад, в Лівії, або Сомалі", – зауважив Юрій Михальчишин.

Новини за темою: В Україні зафіксовано вже майже дві сотні випадків зараження на COVID-19

Тому недофінансування культури, продовжив політик, штовхатиме країну саме у таку прірву – "лівійський", або "сомалійський" сценарії.

"Люди все-таки повинні отримувати ін’єкції добра через культуру. А це і кінофільми, і книжки, і якісний аудіопродукт. На такому, мені здається, заощаджувати не можна. Заощадити можна на сфері управління, на преміях, на топ-чиновниках. Але точно не на основній робочій ланці і не на таких питаннях як культура", – наголосив Михальчишин.

Як відомо, уряд планує зменшити видатки державного бюджету на 2020 рік на 86 млрд грн, до 1270,3 млрд грн і хоче створити Стабілізаційний фонд із капіталом 124 млрд грн, спрямований на подолання наслідків коронавірусу COVID-19.

Зокрема, Кабмін пропонує скоротити видатки на сільське господарство, освіту та культуру.

Раніше співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко повідомила, що Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді скоротити видатки бюджету через коронавірусну інфекцію COVID-19

Згодом стало відомо, что представники всіх депутатських фракцій і груп у Верховній Раді розкритикували зміни до бюджетного кодексу та ідею створення стабілізаційного фонду, запропоновані Кабінетом міністрів.

 

Loading...