Занадто багато розбіжностей: Що не так з хронологією спецоперації СБУ "Вагнергейт"

"Вагнерівці" вже розміщувалися в санаторії тоді, коли нарада в Офісі президента ще навіть не почалася

Фото з відкритих джерел

Скандал із зірваною спецоперацією СБУ "Вагнергейт" з перших же днів мав багато розбіжностей. В першу чергу хронологічних, повідомляє видання "Інформаційний навігатор".

І першою розбіжністю в хронології є бронь санаторію "Белорусочка" на групу, яка була проведена на період з 24 по 29 липня. У санаторії "вагнерівці "були розміщені як "група пасажирів перенесеного рейсу". Тобто "вагнерівці", як пише видання, вже проживали в білоруському санаторії тоді, коли нарада в Офісі президента ще навіть не почалася.

Міжнародний навігатор акцентує увагу на тому, що перед вильотом, 25 липня, найманцю з позивним "Шаман" повідомили про скасування рейсу із зазначенням знищити старі квитки. У свідченнях "вагнерівців" - вони знищили всі квитки, про що журилися російські силовики, які не могли довести документально прямого українського сліду.

Але важливий момент у скасуванні броні авіаквитків за маршрутом "Мінськ-Стамбул" полягає в тому, що вона була проведена 20 липня. Тобто фактична відміна броні авіаквитків була проведена за 4 дні до того, як відбулася та сама нарада в ОП, коли Андрій Єрмак нібито наполіг на перенесенні операції.

Саме цей факт, скасування авіаквитків 20 липня, пояснює те, що на момент, коли нарада ще навіть не планувалася, для "вагнерівців" вже були заброньовані номери в санаторії "Белорусочка". А також це підтверджує той факт, що ніякого рішення про скасування операції СБУ на якійсь нараді 24 липня в Офісі президента України не могло бути.

Нагадаємо, 29 липня в Білорусі були затримані 33 людини, які виявилися найманцями російської приватної військової компанії Вагнера. Офіс генпрокурора України направив до Генпрокуратури Білорусі запити про видачу 28 з них, які, за даними Києва, брали участь у бойових діях на Донбасі проти України. Але 14 серпня стало відомо, що 32 "вагнерівця" повернулися в РФ.

В РНБО України це назвали "недружнім кроком по відношенню до України", який може негативно позначитися на відносинах двох держав.


18 серпня головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов написав, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, що ситуація із затриманням в Білорусі найманців ПВК Вагнера нібито була спецоперацією українських спецслужб із затримання бойовиків, що воювали на Донбасі, яка провалилася через витік інформації з Офісу президента.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що бійців ПВК "Вагнера" до Мінська перекидали російські спецслужби і це не було спецоперацією СБУ. Єрмак назвав дезінформаційною кампанією версію про причетність СБУ до появи "вагнерівців" у Мінську. В СБУ її назвали "фантастичним сценарієм".

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо зриву спецоперації спецслужб України з виведення бойовиків ПВК "Вагнер" за ст.328 Кримінального кодексу – "розголошення державної таємниці".

Також Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Службу безпеки розслідувати можливу державну зраду Єрмака.

Так, суд зобов'язав СБУ відкрити щодо Єрмака провадження за ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство). За словами Ар'єва, справа пов'язана зі "зливом операції по "вагнерівцях".

24 серпня журналістка Любов Величко опублікувала у виданні Mind інтерв'ю "куратора спецоперації" та копії документів, які, за її словами, доводять реальність спецоперації. А президент Росії Володимир Путін, коментуючи 27 серпня інцидент, заявив, що це була операція спецслужб України і США.

Близький до олігарха Ігоря Коломойського колишній глава Офісу президента України Андрій Богдан також заявив, що операція з упіймання найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" була зірвана людиною "з найближчого оточення" президента України Володимира Зеленського. Операція з упіймання найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" готувалася більше року.

Через деякий час народний депутат України Володимир Ар'єв опублікував пакет документів, який нібито підтверджує підготовку до "спецоперації СБУ". Серед документів були також протоколи зняття інформації з електронних інформаційних систем від 24.07.2020 та протокол огляду від 25.07.2020. Причому зняття даних з цифрових носіїв тривало аж до 29 липня, що ставить під сумнів той факт, що 24 липня на руках у СБУ був весь пакет даних для проведення операції.

Так само, саме в протоколі огляду йдеться про те, що слідчий Служби безпеки України зняв інформацію (зламав) з електронної скриньки "[email protected]", яким користується особа на ім'я "Сергій Петрович".

Співробітник СБУ зробив ці дії, керуючись нібито дорученням від 20 липня і постановою суду від 17 липня. Тобто злом в рамках спецоперації, яка, за низкою заяв, тривала вже як рік, був проведений 20 липня, з готовністю активної фази за наступні лічені дні?

Важливо розуміти, що російські ЗМІ так само повідомляли про те, що найманців ПВК "Вагнер" наймали на роботу, використовуючи поштову скриньку "[email protected]". Ті ж "вагнерівці", яким після їх повернення в Росію було дозволено дати інтерв'ю, так само стверджували, що їх куратор представлявся "Сергієм Петровичем".

Loading...