Закриття телеканалів – це порушення прав споживачів, – Володимир Кацман про "112 Україна"

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Для Європи свобода слова – це святе, наголосив експерт

Якщо українська влада, яка претендує на європейськість, так чинить із телеканалами, як у випадку зі "112 Україна", то про жодну європейську перспективу не може йтися.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Війну між політиками і пресою завжди програють політики. Усі 30 років ті, хто зв'язувався зі ЗМІ, програвали. Крах їх чекав, і тут питань бути не може", – наголосив Володимир Кацман, коментуючи спроби рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна".

Гість програми наголосив, що для Європи свобода слова – це святе, тому, якщо українська влада, яка претендує на європейськість, так чинить із телеканалами, то про жодну європейську перспективу не може йтися.

Новини за темою: Кузьмін: Спроба захоплення телеканалу "112 Україна" - це не проста рейдерська схема, це повернення 90-х

Володимир Кацман зауважив, що телебачення – це виробництво послуг, які оплачені громадянами України через податки, купівлю супутникового мовлення тощо.

"Споживач купує собі послугу і бере пульт телевізійний. Він думає, що він заплатив вже за цей пульт і може сам регулювати, що йому дивитися, в якому обсязі, якщо це не порушує закони. Далі він отримує від своєї ж держави наглядача, який говорить – ти оплатив цю послугу, але ми тобі точно скажемо, який канал закриємо, який не можна дивитися, який позбавлять ліцензії і що ти взагалі повинен думати з приводу влади, ось і все. І це порушення прав споживача, як все інше", – наголосив гість студії.

Як повідомляли, 6 серпня Шевченківський райсуд Києва відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

Канал вважає таку вимогу влади спробою рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського.

Додамо, що справа велася СБУ з літа минулого року і зараз, напередодні місцевих виборів, спецслужба спробувала її активізувати. Однак суд вважає аргументи СБУ і прокуратури недостатніми та відхилив клопотання про арешт, вказує видання.