live

Законопроєкт про медіа не відповідає цілям вирішення проблем журналістів, – Томіленко

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Фото: radiosvoboda.org

"Це послаблює можливості України, коли чиновники будуть боротися із українськими журналістами шляхом прийняття законів про медіа"

Законопроєкт про дезінформацію не відповідає задекларованим цілям. Тому потрібно припинити його обговорювати і не створювати нових проблем для українських журналістів.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

За його словами, під виглядом боротьби з дезінформацією влада хоче втручатися в діяльність українських журналістів.

"Коли ми говоримо про законопроєкт про дезінформацію, який презентований, то там, ми бачимо, є декларативна боротьба з дезінформацією, захист проти зовнішніх гібридних впливів, натомість там дійсно прописано, як держава хоче регламентувати журналістську діяльність, як хоче поділити журналістів на професійних та непрофесійних. Відбувається цинічна спекуляція на захищеності і фізичній безпеці. Ми бачимо, що в Україні системна безкарність, і я вважаю цинізмом передбачати, що в майбутньому журналістські статті, які зараз, в принципі, не працюють, будуть не працювати лише для професійних журналістів", – переконаний Томіленко.

Голова Національної спілки журналістів України вважає, що закон про дезінформацію потрібно припинити обговорювати, оскільки він не вартий вдосконалення.

"Потрібно сказати, що це невдала спроба, і він не відповідає задекларованим цілям, і розпочати нову дискусію з вирішення цієї проблеми, яка є. Не створювати нові проблеми для українських журналістів, а об’єднатись над вирішенням проблем, а проблема – це зовнішня загроза, це ефективна боротьба в часи протистояння, часи інформаційної атаки Росії на Україну. Я вважаю, що це послаблює можливості України і захисту інформаційного простору, коли чиновники будуть боротися із українськими журналістами шляхом прийняття таких законів", – констатував Сергій Томіленко.

Як повідомляли, у Національній спілці журналістів України вважають, що ухвалення законопроєкту про дезінформацію є серйозною атакою на свободу слова.

Прочитати більш детально щодо законопроєкту про дезінформацію можна у нашому матеріалі за посиланням.

Раніше євродепутат від Великобританії Джеймс Веллс заявив, що для того, щоб Україна була прогресивною країною, потрібно не допустити прийняття законопроєкту про дезінформацію.

Loading...