Закон про народовладдя: Експерт з конституційного права назвав, за яких умов може відбутися референдум

Політичний аналітик, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк. з відкритих джерел

Ініціативна група повинна мати достатні організаційні потужності, каже Олександр Москалюк

Для того, щоб провести всеукраїнський референдум, необхідно буде впродовж 60 днів зібрати 3 мільйони підписів у двох третинах областей України, по 100 тисяч підписів у кожній. Окрім того, потрібні кошти з державного бюджету, а це 2 мільярди гривень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив експерт з конституційного права Олександр Москалюк.

Експерт вважає, що одним із перших питань, які могли б розглянути на референдумі (нагадаємо, сьогодні парламент підтримав у першому читанні президентський законопроєкт про народовладдя) в Україні, є цікаве для суспільства питання щодо земельної реформи та можливості її скасування.

"Але тут є два моменти: для цього необхідно зібрати 3 мільйони підписів у двох третинах областей України, по 100 тисяч підписів у кожній. І це треба зробити протягом 60 днів. Очевидно, якщо буде створюватися ініціативна група, то ця група повинна мати достатні організаційні потужності, потужності різного характеру. І тут суб'єктами є політичні партії. Якщо ми кажемо, які це можуть бути політичні партії, очевидно, з організаційними потужностями можна говорити, що це, мабуть, "Батьківщина" володіє, що Бойко, Рабінович, "Опозиційна платформа – За життя" володіють такими організаційними спроможностями. Але я хочу вам сказати, що це дуже такі серйозні цифри, і буде достатньо складно це зробити. Давайте ще не забувати, що насправді для того, щоб всеукраїнський референдум провести, треба кошти з державного бюджету, а це 2 мільярди гривень, тобто сума достатньо немаленька", – сказав Олександр Москалюк.

Новини за темою: Це ігри в народовладдя: Ексміністр Рева прокоментував прийняття закону про референдум

Як повідомляли, 18 червня депутати Верховної Ради України у першому читанні підтримали президентський законопроєкт про народовладдя та всеукраїнський референдум. За законопроєкт №3612 проголосували 252 народні депутати.

Нагадаємо, напередодні комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". 

Loading...