live

Захист Порошенка оскаржив привід до суду в п'яти інстанціях

П'ятий президент України Петро Порошенко eurosolidarity.org

Адвокати стверджують, що він незаконний

Команда адвокатів колишнього президента України, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка вважає рішення про привід, ухвалені Печерським судом, політичними. За їхніми словами, юридична "нікчемність" очевидна і буде доведена законним шляхом – через оскарження, як мінімум, у п'яти інстанціях. Про це сказав адвокат Ігор Головань, передає пресслужба політсили.

"Першу заяву подано до Служби безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло "розподілити" цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку", – зазначив адвокат. 

За його словами, другу заяву подано до Офісу Генерального прокурора, щодо порушення слідчим ДБР територіальної підсудності.

Крім того, Офісу Генпрокурора повідомлено, що ухвали Печерського суду винесені на основі запиту керівника неіснуючого підрозділу ДБР.

"Як відомо, указом президента Зеленського з початку року затверджена нова структура ДБР. Тому "начальник" цього фантомного відділу пан Корецький не має жодних законних повноважень на жодні слідчі дії", - підкреслив Головань. 

Третю заяву подано до Вищої ради правосуддя.

"Процедура судового розгляду щодо народних депутатів України, передбачена в Кримінальному Процесуальному кодексі, вимагає особистої присутності в суді народного депутата України. Натомість судді Печерського суду ухвалювали ці рішення в атмосфері підвищеної секретності. Петро Порошенко не був повідомлений про це засідання, як того вимагає закон, і не був на ньому присутній", - повідомив адвокат. 

Заяву щодо порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата України на судовому засіданні подано до Апеляційного суду м. Києва. 

І ще одну заяву з вимогою переглянути ухвали як неправосудні подано до Печерського районного суду.

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва дозволив примусово привести для допиту в Державне бюро розслідувань п'ятого президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, 11 лютого колишній президент України Петро Порошенко в черговий раз не прийшов на допит в Державне бюро розслідувань.

Loading...