Загибель нацгвардійців під Радою: Разумков вказав на погіршення ситуації у справі

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

УНІАН

Один звинувачуваний знаходиться на волі, а інший - максимально затягує розслідування

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков поспілкувався з родичами нацгвардійців, які загинули 31 серпня 2015 року внаслідок підриву гранати біля парламентської будівлі, та наголосив на погіршенні ситуації у справі. Про це він розповів під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

"Саме трагічне, що загинули чотири молодих хлопці, які віддали життя навіть не на сході, де йде війна, а в центрі нашої держави, на мирних вулицях, на одній з головних площ. Дуже важко про це говорити. Ми поспілкувалися з рідними, ситуація досі не зрушилася з мертвої точки, вона навіть погіршилася. Тому що одна особа, яка звинувачується в цих подіях, вона сьогодні знаходиться на волі. Інша особа, як кажуть родичі, затягує максимально цей процес. І вже не перший рік ми не бачимо вироку суду. Хотілося б все ж таки, щоб суд визначився і дав свою оцінку тим подіям, які відбулися в центрі держави п'ять років тому", - зазначив Дмитро Разумков.

До слова, сьогодні, біля Верховної Ради України розпочалися поминальні заходи на честь гвардійців 1-ої президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка: Ігоря Дебріна, Дмитра Сластнікова, Олександра Костини та Богдана Дацюка. Військовослужбовці загинули 31 серпня 2015 року від вибуху гранати, коли під стінами ВРУ були сутички в знак протесту ухвалення змін до Конституції України.

Новини за темою: З’явилося відео вибуху гранати під Верховною Радою

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року Верховна Рада у першому читанні погодилася внести зміни до Конституції щодо децентралізації влади. За це проголосували 265 депутатів.

Того ж дня, будівлю Верховної Ради пікетували близько тисячі людей. Мітингувальники виступали проти внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Після закінчення голосування біля парламенту виникли сутички між мітингувальниками та спецпризначенцями. Активісти використовували димові шашки.

Згодом під Радою пролунав вибух. У нацгвардійців, які охороняли будівлю ВРУ, спершу почали кидати петарди та пляшки. Правоохоронці у відповідь почали застосовувати гумові кийки.

Як повідомлялося, внаслідок сутичок під Радою постраждало 100 осіб. У МВС повідомили, що чоловіка, котрий кинув гранату одразу затримали.

Loading...