Загородній про відкриття ринку землі: Наша позиція збігається з позицією українського народу

Юрій Загородній "Опозиційна платформа - За життя"

Влада не має права ухвалювати закон про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення без проведення всеукраїнського референдуму. Про це народний депутат від фракції "Опозиційна платформа ‒ За життя" Юрій Загородній заявив журналістам у кулуарах Верховної Ради, передає пресслужба політсили.

За словами політика, насамперед парламентарії зобов'язані прийняти закон про народовладдя як невідкладний, і лише після цього можна оголошувати референдум.

"Якою буде воля народу, таку й повинна виконати влада, нинішня влада... Наша позиція збігається з позицією більшості українського народу, тому що більшість українського народу проти цього шляху, який пропонує влада, ‒ продати землю", ‒ зазначив Юрій Загородній.

Нардеп також підкреслив: у Декларації про державний суверенітет України чітко записано, що земля є матеріальною основою суверенітету України, основою незалежності держави.

"Продавши землю, Україна, по суті, позбавляється своєї незалежності. Коли Україна позбавляється землі, позбавляється незалежності ‒ що це за Україна? Це просто територія? Територія власності іноземних держав? Територія власності МВФ? Територія власності транснаціональних корпорацій? І вони маніпулюють цим і розробляють схему: банкам земля піде у заставу, банкам буде дозволено цю землю брати у заставу, а потім той, хто дасть землю у заставу під кредити, не зможе розплатитися ‒ ця земля стане власністю банку, і банки будуть продавати", ‒ резюмував Юрій Загородній.

Зі свого боку голова Політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктор Медведчук заявив, що, відкривши ринок землі, влада пограбує кожного українця на кілька десятків соток землі.

"Так ось, сьогодні, якщо буде запроваджено ринок землі, то, перше, ті, хто володіє паями, і ті, хто володіє землею у власності, отримають право її продавати. Але 10,4 млн будуть продані державою. Кому? Так кому завгодно. Продадуть, і все ‒ отримають гроші. Так ви спочатку виконайте норму Земельного кодексу та дайте землю людям з цих запасів сільськогосподарського призначення, щоб вони отримали цю землю, а потім запроваджуйте ринок землі", ‒ підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія визнав: саме позиція партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" досі не дала проголосувати за закон про землю.Loading...