live

Задоволення зовнішніх кредиторів стало пріоритетом фінансової політики влади

"Опозиційна платформа - За життя"

Задоволення зовнішніх кредиторів стало пріоритетом фінансової політики влади. Про це йдеться у заяві "Опозиційної платформи - За життя", наводимо її текст дослівно. 

20 травня Кабінет міністрів України, традиційно без обговорення, прийняв чергове антинародне рішення. Влада не втомлюється доводити, що навіть в умовах епідемії та кризи інтереси зовнішніх кредиторів і витрати на війну для неї важливіші, ніж запуск програм підтримки економіки та допомоги населенню.

Уряд вирішив змінити порядок використання бюджетних коштів. Але в переліку пріоритетних державних витрат з'явилися пункти, які не мають жодного відношення до підтримки медицини, допомоги лікарям чи матеріально-технічного оснащення лікарень. Якщо раніше Державна казначейська служба України була зобов'язана у першочерговому порядку фінансувати виплати тільки з обслуговування державного боргу, то згідно з новою постановою уряду, до пріоритетів казначейства додалися погашення позик і виконання гарантійних зобов'язань держави.

Тим же рішенням влада, яка піклується про процвітання кредиторів більше, ніж про власну країну, розпорядилася припинити розробку будь-яких державних цільових науково-технічних програм, які вимагають бюджетного фінансування.

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає негайно припинити політику плазування перед кредиторами. В умовах епідемії і кризи держава повинна піклуватися про підтримку вітчизняної економіки, українських підприємців та українських сімей, а не гарантувати прибуток фінансовим спекулянтам.

Ми вимагаємо невідкладних переговорів з кредиторами про реструктуризацію зовнішніх боргів. Бідна країна, як охарактеризував Україну президент Зеленський, не може перетворювати державний бюджет на страховий фонд для кредиторів.

Ми вимагаємо, щоб влада припинила ігнорувати проблеми прийдешньої масового безробіття і бідності, про які вже відкрито попереджають нас міжнародні організації. "Опозиційна платформа - За життя" розробила Антикризову програму, яка передбачає широкий комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з кризою та зубожінням населення. Ми будемо домагатися її розгляду і прийняття.

Влада повинна зробити вибір - допомагати країні або піти. Уже восени, на місцевих виборах, громадяни зроблять свій вибір!