За зверненням Медведчука і Німченка прокуратура почала кримінальне провадження за пропаганду нацизму на білбордах у Херсоні

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Згідно з повідомленням Офісу генерального прокурора, 27 липня 2020 року прокуратурою Херсонської області за фактами пропаганди націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в місті Херсоні з боку посадових осіб державної влади, місцевого самоврядування розпочато кримінальне провадження № 42020230000000067 за ознаками кримінального злочину, передбаченого частиною першою статті 436-1 Кримінального кодексу України.

Таким чином органи прокуратури відреагували на депутатський запит народних депутатів України від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука та Василя Німченка, повідомляє пресслужба партії.

Як зазначається, влаштувавши тотальну "декомунізацію", влада продовжує політику потурання по відношенню до відкритої пропаганди нацизму, яка, по суті, стала зводитися в ранг державної ідеології представниками місцевого самоврядування.

Народні депутати вказали на грубе порушення законодавства з боку чиновників, зокрема мера Херсона Володимира Ніколаєнка, від імені якого були розміщені білборди та сітілайти з привітаннями з нагоди річниці проголошення Акту відновлення Української держави з прославленням націонал-соціалістичної Німеччини та Гітлера.

У депутатському запиті зазначається, що деякі політичні партії, зокрема "Національний корпус", "Свобода", відверто і безкарно пропагують ідеологію нацизму, реанімуючи фашистські гасла щодо "чистоти нації", а їх представники вдаються до антисемітських дій, вчиняють погроми та напади як на ідеологічних опонентів, так і на громадян України, які є представниками національних меншин.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що посібники фашизму постануть перед судом і понесуть заслужене покарання. "Ми не допустимо розгулу коричневої чуми в Україні, осквернення Великого подвигу народу у Великій Вітчизняній війні проти нацизму і пам'яті воїнів, які героїчно захищали свою Батьківщину", - наголосили у політсилі.